Morten Stang-Medhus (47) er utdannet siviløkonom og kommer fra stilling som forretningsutvikler i Canon Norge. Han har jobbet med organisasjonsutvikling, salg og strategi, og har lang erfaring som leder. At han selv har erfart hvor viktig hjelpen fra LUB var etter å ha mistet barn, er en viktig motivasjon.

Morten etterfølger Trond Mathiesen, og vil starte i stillingen 1. mars.  

– Det har vært en grundig rekrutteringsprosess, der landsstyret og staben har jobbet tett og godt sammen, sier Linda Skjærvik, styreleder i LUB.

Det var 41 søkere til stillingen. Utvelgelsesprosessen var ikke enkel da det var mange aktuelle kandidater som kunne ha fylt rollen som daglig leder. Etter flere intervjurunder, tester og caser, som ble utført i samarbeid med Skagerak Consulting, var det Morten som sto igjen til slutt.

– Morten er en kandidat du ikke glemmer. Han evner å engasjere og formidle budskap gjennom levende historier. Det merket vi godt i intervjurundene. Samtidig har han god erfaring med økonomistyring og markedsføring. Det var en kombinasjon som passer til vår profil, utdyper Linda.

– Vi mener hans unike engasjement og spennende yrkeserfaring kan bidra til å videreutvikle hele organisasjonen. Jeg gleder meg til å samarbeide med Morten fremover!

Det var ikke et krav i stillingsutlysningen om egen tapshistorie. Likevel er det ikke noen tvil om at det er personlige opplevelser som gjorde at Morten søkte på stillingen.

– Da vi mistet Vilde i 2014 og Jarle i 2015 var LUB der for oss fra første stund. Vi var heldige på den måten. LUB spilte en avgjørende rolle i vårt liv i mange år, forteller Morten som nå ønsker å hjelpe så mange som mulig i tilsvarende situasjon.

– Ingen skal stå alene i sorgen, avslutter han.