Kurs: Digital gruppeledelse

Kurs for kontaktpersoner i LUB som driver eller vil drive digitale sorggrupper.
En viktig del av LUBs sorgstøttetilbud er digitale sorggrupper til nye rammede foreldre. Dette har vist seg å være et godt alternativ for mange som ikke har mulighet til å delta i fysiske grupper.
Et viktig mål med digitale sorgrupper, er å legge til rette for fellesskap mellom foreldre med lignende erfaringer, normalisere et bredt spekter av reaksjoner og gi rom og tid til å dele taps- og sorgerfaringer. På samme tid vil vi legge til rette for å dele mestringsstrategier og stimulere til fremtidshåp. Hvordan fasiliterer vi de gode samtalene og hva er viktige lederoppgaver i digitale sorggrupper? På kurset vil workshopfasilitator Silje Anita Holand dele egne erfaringer og gi av sin verktøykasse fra jobb om det å lede grupper. Hun er også digital sorggruppeleder i LUB og vil formidle erfaringer også fra dette. Det blir flere øvelser i teknikker som kan være nyttige virkemidler for ivaretagende og effektiv ledelse av digitale sorggruppemøter. Det blir god tid til erfaringsutveksling og samtaler.
Programmet:
- Velkommen
- Hva du spesielt må ta hensyn til i en digital sorggruppe
- En velfungerende metode for å lede samtaler
- Pause
- Hvordan håndtere utfordringer og avbrytelser på en hensynsfull måte
- Trene på å ta i bruk nye samtaleverktøy
- Erfaringsutveksling og oppsumering
Torsdag 20. april kl 1800-2100 inviterer vi til digitalt kurs for dem som driver eller vil drive digitale sorggrupper i regi av LUB. Det blir foredrag ved likeperson i LUB og workshopfasilitator Silje Anita Holand. Hun har selv ledet digital sorggruppe i regi av LUB og vil dele egne erfaringer og gi av sin verktøykasse fra jobb om det å lede grupper. Vi vil bruke break out rooms, der vi deler dere inn etter om dere driver digitale eller fysiske grupper. Det blir god tid til erfaringsutveksling og samtaler.